Bratislava
22. augusta (TASR) - Víťazom piateho ročníka projektu Futbal v meste sa
stal tím FC Košice. V stredajšom finále na nábreží Dunaja v Bratislave
zvíťazilo toto družstvo spomedzi 16 najlepších detských tímov z celého
Slovenska. Ambasádorom celého podujatia bol bývalý slovenský
reprezentant Marek Hamšík.
Od spustenia projektu v roku 2020 súťažili už desiatky detských tímov vrátane dievčenských a zmiešaných družstiev. "Futbal
v meste je unikátny projekt, pretože mladým talentom dáva šancu, aby od
mala išli za svojimi cieľmi. Aj vďaka týmto iniciatívam vyrastajú z
detí nádejní športovci, možno až budúci reprezentanti našej krajiny. Som
rád, že môžem byť ambasádorom Futbalu v meste, pretože má veľmi
pozitívny vplyv na mladú generáciu," uviedol Hamšík v tlačovej správe.
Druhé miesto obsadil tím Al Panama, tretie skončili Kuzmice. Okrem
súťažných stretnutí detských tímov bol na programe aj exhibičný zápas
Hamšíkovho tímu proti družstvu (ne)futbalových osobností, po ktorom
nasledovala autogramiáda. Svoje umenie tiež predviedli futbaloví
freestyleri.
"Bol to už piaty ročník Futbalu v meste a za ten čas si ho zahrali
tisícky mladých futbalistov. Snažíme sa im ukazovať pozitívne príklady
futbalu, futbalistov, ktorí niečo dokázali a zostali pevne a pokojne
stáť na zemi, ako napríklad Marek Sapara, Erik Jendrišek, Martin Jakubko
či Samo Slovák. Futbal sa dá hrať všade, preto sme ho vytiahli zo
štadiónov presne tam, kde vznikol, a to na ulicu. Teší ma, keď vidím tie
iskry v očiach mladých futbalistov či futbalistiek a budem sa tešiť aj o
niekoľko rokov, keď niektorých z nich uvidíme v Niké lige," povedal prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák.